Кошик
112 відгуків
Контакти
Інтернет-магазин "Садиба насіння"
+380671932160
+380662730093
Людмила
УкраїнаКиївська областьс. Дударковул. Лісова, 11
067 193 21 60

Вирощування еустоми

Вирощування еустоми

Як на мене насіння еустоми найліпше висівати у торфові таблетки типу Jiffy (одна насінина на таблетку), оскільки вони уже оброблені антибактеріальним компонентом. Також можна висівати у ґрунтову суміш, яку готують з садової (дернової) землі, торфу і піску. Суміш повинна бути поживною, пухкою, повітро- і водопроникною з нейтральною реакцією ґрунтового середовища.

Висівають насіння у зручні для Вас контейнери: ящички, торфові горщечки, касети з комірками тощо, або як я уже зазначала для мене найліпше у торфові таблетки. Строк посіву – грудень-січень. Однак я висівала у лютому.

Насінинки беруть сухими руками (оскільки вони дражовані і від вологи зразу розмокають), розкладають у ложбинці уже розмоченої у воді торфової таблетки або на поверхні вологого ґрунту. Шаром грунту ні в якому разі не присипати, тому що насінинка дуже мала і ґрунт може сприяти, що вона не проросте.

Такі ємкості накривають плівкою або склом, щоб створити ефект теплички. Можна зразу висівати у контейнери-теплички. Тепличку з висіяним насінням потрібно поставити в світле і тепле місце, де температура повітря буде не менше ніж +25 °C. Треба не забувати, що це квітка південних країв. Перепади температури також бажано не допускати, адже це також вплине на схожість насіння.

Час від часу потрібно стежити, щоб ґрунт не пересихав, його потрібно зволожувати, але полив робити знизу, оскільки зволоження з пульверизатора сприяє тому, що насінинка може закотитися у шпаринку і уже не проросте. Також потрібно один раз на добу провітрювати і струшувати конденсат, щоб суміш не покрилася цвіллю. Для профілактики від хвороб субстрат обробляють Фітоспорином або іншим антибактеріальним препаратом (крім таблеток типу Jiffy).

Після появи перших сім’ядольних листочків, а це приблизно через 10-15 днів, скло чи плівку при припіднімають, а з часом знімають. Сходи у еустоми дуже мілкі і спочатку ростуть дуже повільно. В цей період основні сили сходів ідуть на нарощування кореневої системи .

Еустома належить до рослин світлолюбних, їй потрібне яскраве світло протягом дня, тобто розсаду потрібно досвідчувати протягом 14-16 годин. Оскільки насіння я висівала у лютому, то зробила цілодобове освітлення, тоді рослинки росли набагато швидше, ніж коли присутній режим «день-ніч».

Коли у рослинок з’явиться 2-3 пари справжніх листочки і якщо вони ростуть у маленьких ємностях, їх потрібно розпікірувати. Пересаджують у ємкості 8×8 см або 10×10 см. Рослини у торфових таблетках також потребують пересадки у горщики.

Після пікірування знижують температуру до +20-22 °C, а рослинки притінюють, оскільки пікіровані сіянці погано переносять прямі сонячні промені, вони надають перевагу розсіяному світлу. На південному вікні розсаду треба притіняти від обіднього сонця, а на північному вікні їм буде бракувати світла, отже ідеальне місце для вирощування еустоми є західні і східні підвіконня. Еустома також вологолюбна рослина. Поливати потрібно по мірі підсихання верхнього шару ґрунту. Надлишок води у ґрунті є згубним для еустоми.

З настанням весняних теплих днів (у квітні) розсаду потрібно поступово загартовувати, виносячи на деякий час на балкон чи подвір’я. Можна також відкривати віконні рами. У відкритий ґрунт розсаду еустоми висаджують після загрози повернення нічних приморозків на відстані 15 см одна від одної. Вибирайте світле місце захищене від протягів і сильних вітрів. Ґрунт для еустоми повинен бути поживний, пухкий, водопроникний